Szkolimy się z oprogramowania i urządzeń firmy Festo, szykując się do realizacji dużego projektu opartego na tym sprzęcie.

Jesteśmy w trakcie realizacji dużego projektu w oparciu o urządzenia firmy Festo, cenionego producenta urządzeń pneumatyki (i nie tylko) na świecie, co zaowocowało szkoleniem z potencjału oprogramowania i urządzeń tej firmy. Dzięki uprzejmości firmy Festo, duża grupa naszych inżynierów oraz montażystów, wzięła udział w dwudniowym szkoleniu w siedzibie Festo w Jankach pod Warszawą. Dzięki świetnie wyposażonemu centrum szkoleniowemu, mogliśmy, poza poznaniem teorii, testować urządzenia w praktyce.

Największa uwaga poświęcona była produktom serii Electric Automation, narzędziom wspomagającym projektowanie i programowaniu aplikacji opartych na serwosilnikach. Duże wrażenie zrobił na nas „mini-cobot" sterowany całkowicie powietrzem oraz rozpiętość asortymentu firmy Festo – od aplikacji w wykonaniu higienicznym dla branży life science (mikro skala) do przepustnic wielkości kilkuset mm (makro skala). Utrwaliliśmy również wiedzę na temat powietrza jako medium, które jest używane w przemyśle i tego jak jest to ważne dla poprawnej pracy oraz żywotności siłowników pneumatycznych. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże nam projektować jeszcze lepsze urządzenia i zapewnić naszym instalacjom jeszcze dłuższą żywotność.