W tym roku zakończenie świętowaliśmy na „Uczcie u Rotmistrza”. Imprezie organizowanej przez City Event Poznań.

„Uczta u Rotmistrza” to kolacja z fabułą osadzoną w XVII-wiecznym Poznaniu, która rozgrywała się na naszych oczach i z naszym udziałem. Przebrani aktorzy w pięknych, historycznych strojach odgrywali role główne, natomiast ochotnicy spośród nas odgrywali role poboczne. W odegraniu roli pomagały nam karty z opisem danej postaci oraz zadaniem, które będzie należało wykonać. W ten sposób aktywnie uczestniczyliśmy w fabule i mieliśmy wpływ na jej rozwój.

Zostaliśmy wprowadzeni w historyczny klimat z niesamowitą oprawą. Uczta odbyła się w klimatycznej piwnicy z ceglanym sklepieniem. Aktorzy występowali w bogatych, historycznych strojach i posługiwali się staropolską mową – w tym dawnymi przekleństwami i obelgami. Nie zabrakło broni białej, blasku pochodni i niepowtarzalnego magicznego widowiska. Wszystkie elementy złożone w całość sprawiły, że poczuliśmy się dosłownie jak na planie filmowym!

Wcielenie się w fikcyjne role sprawiło wszystkim wiele radości, nawet osobom nie odgrywającym żadnej roli. Dodatkowo rozbawiła nas prezentacja zabawnych, staropolskich obyczajów, dawny dowcip oraz toasty i świetne dialogi.